EKOLOJİK WEB

Bursa'da Web tasarım ve programlama konusunda uzman ekibimiz ile; %100 yerli web programlama sloganıyla çıktığımız bu yolda siz müşterilerimize hem estetik hem tıkır tıkır çalışan web siteleri üretmeye devam ediyoruz.

İLETİŞİM

Gaziakdemir Mah. 6. Yılmaz Sok. No: 1 Daire: 1
( Kültürpark Karşısı )

Gaziakdemir Mah. Mudanya Bulvarı No:34
( Kültürpark Karşısı )
Osmangazi / BURSA

E-posta: info@ekolojikweb.com

Telefon: 0(224) 999 5 444

Telefon: 0(224) 999 5 888

SOSYAL MEDYA
SAYGI HERKES İÇİN...

Herkezin yaptığı işe saygı duyuyoruz. Fakat en fazla kendi işimize saygı duyduğumuzdan işi web tasarım veya programlama olmayan kişilerin sektörümüzden ayrışabilmesi için uğraşıyoruz.

KALİTELİ HİZMET ANLAYIŞI

Sektörün gelişebilmesi ve dünya üzerindeki ileri teknolojiden geri kalmaması için yaptığımız tüm web sitesi tasarımlarında ve programlama da KALİTE politikamızdan taviz vermiyoruz.


bursa web programlama

SİTE HARİTASI

Ekolojik Web haber oldu... Bursa Hakimiyet

21-04-2014 tarihinde, Ekolojik Web tarafından yazılmıştır.

"Bursa Hakimiyet gazetesi Ekolojik Web kampanyamızın içeriğinin haber değeri taşıdığını tespit ederek bunu ekonomi sayfalarına taşıdı..."


Bursa Hakimiyet gazetesi Ekolojik Web kampanyamızın içeriğinin haber değeri taşıdığını tespit ederek bunu ekonomi sayfalarına taşıdı...

Bursa Hakimiyet gazetesinin 11 Şubat 2013 tarihli sayısında İnternette Geri Dönüşüm Yazılımı Geliştirildi başlığı ile verilen haberde; Ekolojik Web kampanyamızın detaylarına ve firmamızın çevre duyarlılığına değinildi. 

Bursa web tasarım firmaları arasında öne çıkmaya başlayan firmamız, kurumsallığa adım attığı bu günlerde hakkında haber yapılması ile onore edilmiş olup Bursa Hakimiyet gazetesine gösterdiği ilgi için teşekkür ederiz.

 

Ekolojik Web - Bursa Web Tasarım

 

Haberin Detayları:

İNTERNETTE GERİ DÖNÜŞÜM YAZILIMI GELİŞTİRİLDİ

Enerjiden ambalaj sektörüne, tekstilden otomotive kadar pek çok sektörde üretilen çevreci-ekolojik ürünler teknoloji sektöründe tam tersine bir işleyiş göstermekteydi. Teknolojik ürünlerin geri dönüşümü ile ilgili geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kapsamlı bir proje başlatıldı. Ancak bu projenin kapsamı dışında olan ve daha önce hiç görülmemiş bir uygulama 2012 yılının Haziran ayında Web Dizayn Stüdyo tarafından başlatıldı.

Ekolojik Web adıyla uygulanmaya başlanan bu kampanya Dünya’da bir ilk olarak lanse edilmektedir.

Yapılan araştırmalar Haziran 2012 itibariyle Dünya üzerinde 210.000.000 civarında web sitesinin yayında olduğunu göstermektedir. Bu güne kadar yapılan web sitelerinin %32 sinin yayınlandığı ilk yılın sonunda yayından kalktığını aynı araştırmalarda görmekteyiz. Kalan bölümün %60’ı ilk 3 sene içerisinde Web Sitesinde köklü değişiklikler yaptırmakta, bunların büyük çoğunluğu da Web Sitesinin tasarımını tamamıyla değiştirmektedir. Dolayısıyla yapılan her Web Sitesi yaklaşık %75 ihtimalle ilk 3 yıl içinde köklü bir değişim ihtiyacı göstermektedir. Özellikle kendileri geliştikçe web üzerindeki ihtiyaçları da değişen firmalar her 3 senede bir web sitesini yenilerken ciddi maliyetleri de üstenmek durumunda kalıyordu.

Bu araştırmaların ışığında analizlerini yapan WDS, 2002 yılından bu güne tekrar tekrar tasarladığı web sitelerini de göz önüne alarak Haziran 2012’de Ekolojik Web markası ile geri dönüşebilen web siteleri üretmeye başladı. 3 temel paket ve ayrıca özel konsept tasarımlar ile firmaya özel e-ticaret programları üzerine kurulan sistem şu şekilde işliyor:

Her paketin kendisine özgü bir geri dönüşüm oranı bulunuyor. Bu oranlar Ekonomik Pakette %30 iken Elit Pakette %40’a ulaşıyor. Sisteme hangi paketten girerseniz girin bir üst paket ihtiyacınız oluştuğunda ilk sitenizin geri dönüşüm oranı kadar indirimi peşinen hak etmiş oluyorsunuz. Örneğin %35 geri dönüşüm oranına sahip 1500 TL bedelli bir paketten sisteme girdiğinizde hemen 500 TL değerinde bir indirim sizin hakkınız oluyor.Elit pakete geçiş yapmaya ne zaman ihtiyaç duyarsanız duyun (bu 3 ay da olabilir 5 yıl da), Elit Paketin bedeli olan 2500 TL üzerinden değil 2000 TL üzerinden fiyatlandırılıp üstelik bu sefer %40 lık yeni bir geri dönüşüm hakkında daha sahip oluyorsunuz.  Eskilerin dediği “ticarette alırken kazanılır” lafını uygulamanın kolay yollarından biri Ekolojik Web olabilir mi?

 

Ercan Hacıoğlu:” Biz Ekolojik Web’i tasarlarken birkaç nokta üzerinde yoğunlaştık; bunları fayda, verimlilik ve çevrecilik olarak sıralayabiliriz.
- Fayda: Ticarette alırken kazanma prensibi ile yola çıkıldığında yalnız o günü değil, geleceği de düşündüğünüzde, sadece günü değil, geleceğinizi de kurtarma şansı bulabilirsiniz. Tüm firmalar yeni müşteriler kazanmak için yatırımlar yaparken ve tüm kampanyalarını yeni müşterilerine yönelik çıkarırken mevcut müşterilerin devamlılığı için yapılan düzenlemeler bunun yanında yetersiz kalmaktadır. Biz sisteme erken girenin daha kazançlı çıkacağı bir proje oluşturduk ve uygulamaya koyduk.
- Verimlilik: Bir web sitesi tasarlarken sadece var olması için değil, verimli olması ve firmaya faydalı olması için bir ortak çalışmaya gireriz. Firmanın web üzerindeki temsilcisi olan Web Sitesini kurgularken müşterilerimizin firmayı nasıl görmesini istediğimizi öncelikle belirleriz. Özel bir kurgusu olmayan, birbirinin kopyası gibi yayınlanan web sitelerinin verimli çalışmasını ve firmaya fayda sağlamasını bekleyemediğimizden dolayı, tasarım ve programlama öncesi uzun istişareler yaparız.  Verimli bir web sitesi öncelikle firmayı en iyi şekilde temsil etmelidir. Çünkü tüm reklam kampanyalarının sonuçlandığı yer firmanın web sitesidir. Tanıtıma ne kadar para harcarsanız harcayın gelenleri iyi bir şekilde karşılayamazsanız onları müşteri olmaları konusunda ikna edemezsiniz. Bu konuda Ar-Ge birimimiz sadece programları geliştirmekle kalmıyor, web sitesi ziyaretçilerinin tutum ve davranışlarını da inceleyen araştırmaları analiz ediyor, ziyaretçi psikolojisini anlıyor ve onları müşteriye çevirmenin yolları konusunda sürekli yeni çıkarımlarda bulunuyoruz. Ayrıca arama motorlarında iyi bir yerde bulunmak bir web sitesinin verimliliğini etkileyen çok önemli bir unsur olduğundan dolayı başta Google olmak üzere tüm arama motorları ile dost siteler programlıyoruz.
- Çevrecilik : Ekolojik Web ismiyle bir marka oluşturup ta, çevreye duyarlı olmamak beklenemez. Biz de bu yüzden farklı araştırmaların da içine girdik ve öncelikli olarak tasarladığımız web sitelerini tuttuğumuz sunucularımızı, ABD’de, enerjisinin %80’ini rüzgar ve güneş enerjisinden sağlayan dev bir tesise taşıdık. Diğer renklere oranla daha fazla göz yoran ve daha fazla enerji harcanmasına sebep olan beyazı olabildiğince terk edip tasarım şeklini bozmadan daha pastel renklere geçiş sağladık. En önemlisi de tüm müşterilerimiz adına bir veya birkaç fidan dikimi ile ilgili projemiz kapsamında Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ile görüşmelerimiz devam etmektedir.

Bursa Web Tasarımı

Tüm Haberler
Ekolojik Web Telefon Ekolojik Web Whatsapp